У 2015 році професор Кембріджського університету Александр Коган створив додаток, який зібрав персональні дані 50 млн. користувачів Facebook. З цього почалась скандальна історія Cambridge AnalyticsКінцівку історії ви знаєте – Трамп став президентом США, Велика Британія проголосувала за вихід з Європейського Союзу, а згодом - Facebook втратив $95 млрд. капіталізації (детальніше – тут).

Неочевидний висновок цієї історії – довіра до соціальних мереж від користувачів вже ніколи не буде такою, якою вона була до 17 березня 2018 року, коли розпочався скандал.  Тепер очевидно, що будь-яка компанія має ціну, за яку готова продати особисті дані своїх користувачів,  доступи до переписок, мікрофону, геолокації , тощо.

З того часу був запущений механізм недовіри до соціальних мереж, який повільно набирає оберти.  Аудиторія шукає нові соціальні медіа, на яких немає клейма «Великого брата» та засилля реклами. Популярність додатку Tik Tok, який досягнув 1,5 мільярда завантажень частково теж зумовлена цим фактом.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку